Живий концерт Руслани з Українською Капелою Бандуристів у Торонті

24 жовтня 2015 року Руслана мала виступ разом з Українською Капелою Бандуристів у відомому на весь світ Massey Hall у Торонті, залі, де раніше виступало багато світових зірок, таких, як Рінґо Стар, Ґордон Лайтфут, Боб Ділан, Ніл Янґ, Лучано Паваротті та інші.Перша частина концерту складалася з унікальної комбінації – виступу Руслани з її музикантами та Української Капели Бандуристів, що вже багато років представляють українську бандуру та чоловічий хоровий спів на сценах багатьох країн світу. В другому відділенні концерту Руслана мала сольний виступ під музичний супровід її рок-гурту.Бандура – це національний український інструмент, який посідає важливе місце в культурі та історії України. Руслана згадує: „Я працювала з бандурою раніше, але по-справжньому відкрила цей інструмент лише сьогодні. Найбільше мене вразило, наскільки ідеально бандура поєдналася з рок-стилем. Напевно, сьогодні ми зробили певною мірою прорив. Принаймні для себе самих. Це можна порівняти з тим, коли вперше рок-група зазвучала з оркестром. Наші почуття не можливо описати словами. Можливо, саме це свого часу відчували Deep Purple чи Led Zeppelin. Поєднання бандури і рок-групи – це справді унікально і з цим треба щось робити, це треба розвивати.


Ці чоловічі голоси без перебільшення звучать на рівні з григоріанським хоралом. Так само як світ захоплює григоріанський хорал, так само сьогодні публіку захоплювала Капела українських бандуристів і ті звуки, які звучали на бандурі. Тепер я розумію, що мені бандура подобається не тоді, коли вона грає одна, а тоді, коли їх 40-45. Це такий магічний звук, який неможливо описати словами, - українські автентичні інструменти мають магію.


Під час концерту люди плескали голосніше, ніж ми грали, - стіни тряслися від оплесків, при тому, що було дуже багато літніх. Люди були вражені тим, що вони побачили.“
В день напередодні концерту Руслана відвідала 4 українські школи і зустрілася з понад 1600 дітей Української Громади в Канаді. Вона розповідає:


Ruslana: “У всіх школах я задавала дітям одне й те саме просте питання “Де знаходиться Україна?”. Майже всі діти говорили при цьому, що Україна знаходиться в серці. Мене це неймовірно вразило.


Коли ж я запитувала їх, чи цікаво їм моя відповідь, де знаходиться Україна, вони завмирали, не розуміючи, що можна ще додати. Я їм додала, що якщо Україна в серці, то значить вона знаходиться тут і зараз – Україна всюди, де ми є.“Фотоальбом >>

Залишити коментар

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.