Звернення до ISP-провайдерів

Звернення до Інтернет-сервіс провайдерів (ISP) та хостинг-провайдерів

Закликаємо ІСП до активної співпраці у боротьбі з піратством. На сьогоднішній день ІСП займають пасивну позицію «третьої сторони», яку проблема піратства взагалі не обходить. Ситуація нагадує аналогічну ситуацію 2000 року в Україні, коли заводи по виробництву СD та DVD заявляли, що вони не можуть здійснювати контроль авторських прав і масово виробляли матеріал на замовлення відвертих піратів. Однак, проактивна позиція держави і запровадження відповідного законодавства змогли змінити ситуацію. Але на сьогоднішній день нові форми піратства набувають недопустимих масштабів і загрожують цілим галузям української культури і мистецтва.

Кожен ІСП в Україні повинен:
1. у договорах з користувачами та особами, яким надається хостінг, передбачити положення про неможливість використання сервісу для порушення законодавства України, в тому числі в сфері авторського права;
2. активно співпрацювати з правовласниками і правоохоронними органами.

Пропонуємо Інтернет-провайдерам сісти за стіл переговорів з представниками музичної індустрії щодо впровадження принципів роботи в України, які б відповідали принципам роботи в країнах ЄС. Більшість провайдерів добровільно закривають нелегальні веб-ресурси. А в тих країнах, де правовласники і провайдери не змогли домовитися, впроваджується відповідне законодавство. Найсвіжіший приклад – «Закон Саркозі» у Франції, який передбачає три обов’язкові кроки:
1. співпраця з право власниками;
2. попередження користувачів, які використовують Інтернет для порушення авторського права, про можливе припинення надання сервісу;
3. в разі триваючого порушення – припинення сервісу щодо доступу в Інтернет.

Ресурси, провайдери і користувачі, що завдають шкоди авторам музики, зокрема української музики, порушуючи їх права, повинні нести сувору відповідальність згідно закону, включно із закриттям організацій, або припиненням сервісу щодо доступу в Інтернет для фізичних осіб.

Коментарів: 2

  1. DarkSun:

    І як то, провайдерам потрібно аналізувати гігабайти інформації, де може бути купа і особистої…
    Чи не є то порушенням прав людини?

  2. SergSlim:

    Я повністю погоджуюсь з автором статті!
    Я б дуже хотів щоб провайдери якось контролювали те що люди через них викладають в мережу.

Залишити коментар

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.