Звернення до Держави

Сьогодні Держава не звертає належної уваги на проблеми українських митців, які популяризують національну культуру. Така позиція Держави призводить до гальмування розвитку музичної індустрії і українських артистів, в той час як більшість країн світу будує свою державну політику в сфері інтелектуальної власності на принципах її відповідності законним правам та інтересам національних митців. Законодавство у сфері авторського права і суміжних прав не відповідає реаліям сьогодення, не дозволяє правоохоронним органам ефективно захищати права авторів, виконавців та продюсерів у всьому спектрі форм використання їх творчого надбання. Ілюстрацією цього є засилля в Україні Інтернет-піратства.

Зокрема, є нагально необхідним внесення змін в Закон України «Про авторське право і суміжні права» і Кримінальний Кодекс України, які б дозволили захищати права митців хоча б на рівні європейських держав, при тому, що наша країна має всі передумови для створення найбільш потужної системи захисту авторського права і суміжних прав у світі.

Правоохоронні органи мають оперативно реагувати на кожне звернення правовласника щодо порушення його прав у цифровому середовищі – припиняти діяльність нелегальних веб-сайтів і притягати порушників до кримінальної відповідальності.

Держава має включити у програму загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів обов’язковий курс щодо підвищення правової свідомості та комп’ютерної безпеки, адже нелегальні веб-сайти є джерелом розповсюдження вірусів і порнографії в мережі Інтернет.

Залишити коментар

Пробачте, щоб відправити коментар, маєте увійти в систему.